Kampania społeczna „Futbol Plus – Graj z nami!” z udziałem TURBOKOZAKA

W 2023 roku zrealizowana będzie kolejna kampania społeczna „Futbol Plus – Graj z nami!” celem projektu jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorów – klubów, trenerów, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami oraz do ich rodzin. Chcemy pokazać, że w piłkę nożną może grać każdy, a to ułatwiać ma program PZU Futbol Plus. Ambasadorem projektu oraz kampanii jest Bartosz Ignacik, czyli popularny TURBOKOZAK.

PZU Futbol Plus stale się rozwija i jako ogólnopolski projekt zrzesza i wspiera akademie dla dzieci, którym niepełnosprawność, a także lokalne warunki, uniemożliwiają grę w piłkę nożną.

Materiały przygotowane we współpracy z Ambasadorem projektu będą emitowane w telewizji i radio, Internecie i jako reklama bilbordowa i plakatowa w wybranych miejscowościach. Głównym elementem kampanii „Futbol Plus – Graj z nami!” jest spot reklamowy z udziałem dzieciaków z akademii PZU Futbol Plus oraz popularnego TURBOKOZAKA.

Ideą PZU Futbol Plus jest łączenie w jednej drużynie dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Młodzi zawodnicy łączeni są w drużyny i grupy treningowe ze względu na stopień sprawności, dzięki czemu podczas treningów i turniejów rywalizują na odpowiednim dla siebie poziomie.

Projekt podejmuje też temat aktywności sportowej, która dla osób z niepełnosprawnościami jest zarówno sposobem na dobrą zabawę i integrację, ale też zupełnie nową, nieznaną dotąd formą spędzania czasu. Przyjaźń, samodzielność, różnorodność, akceptacja – to hasła, które doskonale wyrażają PZU Futbol Plus.

Wszystkie materiały promujące idee PZU Futbol Plus będą emitowane oraz publikowana w okresie przedświątecznym.

Hasło  Graj z nami!  zachęca do dołączenia do już istniejących drużyn oraz do zakładania nowych akademii, które umożliwią trenowanie piłki nożnej przez coraz większą grupę beneficjentów projektu i kampanii.

PZU Futbol Plus czynnie wspiera chętnych do udziału w projekcie. Na szczeblu centralnym, prócz koordynacji projektu, prowadzi szkolenia dla trenerów i organizuje turnieje. Pomaga również lokalnie: zapewnia wsparcie finansowe, organizuje sprzęt i pomaga nadzorować całe przedsięwzięcie. Projekt dąży do tego, aby do bezpłatnych treningów pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

Kampania współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Scroll to Top