Rusza w mediach kampania społeczna „Futbol Plus – bo tu jest moc! z udziałem mistrza świata Lukasa podolskiego

Kampania społeczna „Futbol Plus – bo tu jest moc!” to niezwykły projekt, którego celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorów – klubów, trenerów, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami oraz do ich rodzin. Chcemy pokazać, że w piłkę nożną może grać każdy, a to ułatwiać ma program PZU Futbol Plus. Udział w kampanii wziął sam mistrz świata Lukas Podolski.

PZU Futbol Plus to ogólnopolski projekt zrzeszający i wspierający akademie dla dzieci, którym niepełnosprawność, a także lokalne warunki, uniemożliwiają grę w piłkę nożną.

Na działania promujące projekt składa się kampania w telewizji i radio, kampania radiowa oraz online. Głównym elementem kampanii „Futbol Plus – bo tu jest moc!” jest spot reklamowy z udziałem dzieciaków z akademii PZU Futbol Plus oraz gwiazdy piłki nożnej – samego Lukasa Podolskiego.

Ideą PZU Futbol Plus jest łączenie w jednej drużynie dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Młodzi zawodnicy łączeni są w drużyny i grupy treningowe ze względu na stopień sprawności, dzięki czemu podczas treningów i turniejów rywalizują na odpowiednim dla siebie poziomie.

Projekt podejmuje też temat aktywności sportowej, która dla osób z niepełnosprawnościami jest zarówno sposobem na dobrą zabawę i integrację, ale też zupełnie nową, nieznaną dotąd formą spędzania czasu. Przyjaźń, samodzielność, różnorodność, akceptacja – to hasła, które doskonale wyrażają PZU Futbol Plus.

Szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w Polsce nadal jest za mało. Oznacza to, że tysiące dzieci jest wykluczonych z możliwości gry w piłkę nożną, a tym samym realizacji swoich pasji. Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest najnowsza kampania PZU Futbol Plus pod hasłem Graj z nami!

Kampania skierowana jest do dzieci z niepełnosprawnościami, ich rodziców i kolegów, a także trenerów, nauczycieli, wolontariuszy, lokalnych organizacji oraz do samorządów. Jej celem jest zrzeszenie lokalnych społeczności i zachęcenie ich do zakładania własnych szkółek piłkarskich – przy wsparciu PZU Futbol Plus. Stąd też hasło wspierające kampanię – Graj z nami! – zachęcające do przyłączenia się do inicjatywy.

PZU Futbol Plus czynnie wspiera chętnych do udziału w projekcie. Na szczeblu centralnym, prócz koordynacji projektu, prowadzi szkolenia dla trenerów i organizuje turnieje. Pomaga również lokalnie: zapewnia wsparcie finansowe, załatwia sprzęt i pomaga nadzorować całe przedsięwzięcie. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom bezpłatne zajęcia pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

Kampania współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Scroll to Top